amette
Košík: 0 ks     Přihlásit se
amette

Amette ...a hlad je pryč

Jak to všechno vzniklo?

Amette je drobnou vedlejší hospodářskou činností spolku NA CESTĚ, z. s. Nabízí se otázka, co je tedy hlavní činností spolku NA CESTĚ?

Posláním NA CESTĚ, z. s. je pomáhat dětem a mladým lidem, ale také dospělým v obtížné životní situaci. Účelem spolku je podpora aktivního a plnohodnotného využívání volného času a zdravého rozvoje v oblasti duchovní, duševní a materiální. (Citace ze Stanov spolku)

O nás

NA CESTĚ, z. s. (zapsaný spolek) vznikl ve Vsetíně jako Občanské sdružení NA CESTĚ 11. září 2000. Několik zakládajících členů se začalo zajímat o neorganizovanou mládež, pořádat zážitkové hry a víkendovky. V červnu 2004 otevřelo sdružení po rekonstrukci budovy bývalé mateřské školy Centrum Archa. V roce 2007 byl původní klub pro mladé registrován jako služba sociální prevence nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Současně sdružení působí na poli sociálně právní ochrany dětí a dříve v oblasti resocializace mladistvých pachatelů méně závažné trestné činnosti. Další poskytovanou sociální službou je od 1. 1. 2014 ambulantní následná péče pro osoby trpící závislostí, které se rozhodly abstinovat, a pro osoby s duševním onemocněním. Spolek pořádá pobyty pro děti z pěstounských rodin, preventivní přednášky na základních a středních školách, koncerty, festiválky apod. Vše o hlavní činnosti spolku najdete na www.jsmenaceste.cz

Od 1. 1. 2014 se stalo sdružení podle nového občanského zákoníku spolkem a od 1. 1. 2015 má nový název NA CESTĚ, z. s.

Amette je drobnou vedlejší hospodářskou činností spolku NA CESTĚ, z. s. Chceme najít způsob, jak být méně závislými na dotacích a jak pomoci alespoň některým klientům námi poskytovaných sociálních služeb začlenit se do pracovního procesu. Od počátku provozujeme v Centru Archa nealkoholový bar, máme již tedy drobnou zkušenost.

Hledali jsme, jaká služba s občerstvením na Vsetíně chybí, a objevili jsme, že existuje početná skupina zaměstnanců, kteří by se rádi zdravě a lehce stravovali a často jim nezbývá čas pořídit si nebo sami doma vyrobit kvalitní občerstvení. Od února 2014 do března 2015 jsme tedy vyráběli a rozváželi na různá pracoviště dopolední občerstvení Amette. Na jídelní lístek jsme zařazovali zejména saláty: zeleninové, ovocné, těstovinové, luštěninové a obilovinové, dále naše speciální tvarohové dezerty, domácí řezy, krémové polévky a bagety. Po necelém roce se vedení spolku rozhodlo kvůli opakovaným potížím s obsazením pracovní pozice kuchař tuto činnost pozastavit.

Hledali jsme znovu a našli jak, zužitkovat naše zkušenosti se „svačinkami“, provoz zjednodušit a současně využít vybavenou kuchyň i pěkně zařízené Centrum Archa: od září 2016 nabízíme tyto prostory k pronájmu (pátek - neděle) včetně zajištění občerstvení.

V současné době nelze dopolední občerstvení Amette objednat, výroba a rozvoz dopoledního občerstvení je dočasně přerušen.

Zbývá zodpovědět: Proč Amette?

logo NA CESTĚ

Archa pro MnE a pro TebE

Nechceme ztratit hlavní poslání.
Amette úzce souvisí s Archou, v Arše se vyrábí, Archu svým ziskem spolufinancuje. I to může být dobrý důvod, proč občerstvení na Vaši akci objednat právě od Amette.